AİŞ və ICD Anlaşma Memorandumu imzaladılar
29 aprel 2024-cü il tarixində "Azərbaycan İnvestisiya Şirkəti" ASC (AIC) və özəl sektorun inkişafı üzrə İslam Korporasiyası (ICD) Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat Naziri cənab Mikayıl Cabbarovun İslam İnkişaf Bankı Qrupunun sədri cənab Məhəmməd Süleyman Əl Jasserlə görüşü zamanı Anlaşma Memorandumu imzalayıblar.
Bu strateji tərəfdaşlıq, hər iki tərəf üçün qarşılıqlı maraq doğuran investisiya, maliyyələşdirmə, məsləhət xidmətləri və texniki yardım və ya əməliyyat imkanlarını müəyyənləşdirmək üçün sıx əməkdaşlıq axtarışında mühüm bir mərhələdir.
Sazişin şərtlərinə uyğun olaraq tərəflər investisiya və maliyyə imkanlarının öyrənilməsi və müəyyənləşdirilməsində əməkdaşlıq etməyə hazır olduqlarını bildiriblər.
Bu imkanlar həm ICD, həm də AIC-ə qarşılıqlı fayda gətirmək, maliyyə sabitliyini artırmaq və davamlı sosial-iqtisadi inkişafı təşviq etmək məqsədi daşıyır.
Təcrübələrini və mənbələrini birləşdirərək şirkətlər iqtisadi böyüməyə, sahibkarlığa və yeniliyə üstünlük verən bir mühit yaratmağa çalışırlar.

AIC and ICD signed a Memorandum of Understanding
On 29th of April 2024, the “Azerbaijan Investment Company” OJSC (AIC) and Islamic Corporation for the Development of the Private Sector (ICD) signed a Memorandum of Understanding during the meeting between the Minister of Economy of Azerbaijan Republic Mr. Mikayil Jabbarov and the the chairman of Islamic Development Bank Group Mr. Muhammad Sulaiman Al Jasser. This strategic partnership marks a significant milestone in the pursuit of cooperating and working closely together to identify investment, financing, advisory services and technical assistance opportunities or transactions of mutual interest to both Parties.
Under the terms of the agreement, the Parties expressed their willingness to collaborate in exploring and identifying investment and financing opportunities. These opportunities are intended to benefit both ICD and AIC mutually, foster financial sustainability, and drive sustainable socio-economic development.
By combining their expertise and resources, the companies aim to create an environment conducive to economic growth, entrepreneurship, and innovation.