"Azərbaycan İnvestisiya Şirkəti" ASC (AİŞ) ilə Qətərin “JTA International Holding Company” arasında Anlaşma Memorandumu imzalanıb.
7 iyul 2021-ci il tarixində "Azərbaycan İnvestisiya Şirkəti" ASC (AİŞ) ilə Qətərin “JTA International Holding Company” arasında əməkdaşlığa dair Anlaşma Memorandumu imzalanıb.
Sənədə əsasən, ölkələr arasında ortaq maraq və fəaliyyət istiqamətinə əsaslanan birgə layihələrin həyata keçirilməsi məqsədilə iki şirkət arasında qarşılıqlı əlaqələrin genişləndirilməsi nəzərə tutulur.
2010-cu ildə yaradılan JTA International Holding Company, müxtəlif sahələrə investisiya yatıraraq texnologiya, sənaye, qida istehsalı, polad istehsalı, neft və qaz, mədən sənayesi, inşaat, konsaltinq, süni intellekt və innovasiya həlləri sahələrində fəaliyyət göstərir.
Baş ofisi Qətərda yerləşən JTA International Holdinqi, dünyanın 32 xarici ofisini idarə edir. Məlumat üçün bildirək ki, "Azərbaycan İnvestisiya Şirkəti" ASC Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2006-cı il 30 mart tarixli "İnvestisiya Fəaliyyətinin Təşviqi üzrə Əlavə Tədbirlər haqqında" Sərəncamı ilə yaradılıb.

On July 7, 2021 a Memorandum of Understanding on cooperation was signed between Azerbaijan Investment Company (AIC) and the JTA International Holding of Qatar.
In accordance with the document, the companies will enhance cooperation with the aim of developing joint activities based on the mutual interest and experience of both countries.
Established in 2010, JTA International Holding Company is investing in various spheres of economy and is engaged in such businesses as technology, industry, food production, steel production, oil and gas, mining, construction, consultancy, artificial intelligence and innovation solutions and others.
JTA International Holding with headquarter in Qatar, manages 32 foreign offices over the world.
Azerbaijan Investment Company OJSC was established by the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan On Additional Measures to Promote Investment Activity dated March 30, 2006.