Diamed Group şpris təchizatı üzrə tenderlərdə qalib gəldi
Diamed Group-a məxsus şpris istehsalı üzrə ixtisaslaşmış Diamed.Co zavodu Azərbaycan üzrə birdəfəlik şprislərin təchizatı üzrə iki iri dövlət tenderində qalib gələrək müqavilə imzalayıb. Bu iri sifarişlər Azərbaycan Respublikası Səhiyyə Nazirliyi və TƏBİB-in tabeliyindəki İnnovasiya və Təchizat Mərkəzi tərəfindən verilib.
Bu irəliləyiş təkcə Diamed Group və AİŞ (ABİF) üçün deyil, həm də ümumilikdə ölkənin səhiyyə sektorunda yerli istehsala olan güclü inamın göstəricisidir.
Bundan əlavə, Diamed.Co istehsal sahəsini daha da genişləndirməyə hazırlaşır. Belə ki, Çin və Koreyadan yeni, yüksək texnologiyalı avadanlıqlar gətirilib. Bu avadanlıqlar qan götürmə sınaq tüblərinin, steril qabların və tibbi qapaqların istehsalı üçün istifadə olunacaq. Tibbi qapaqlar xüsusilə venadaxili infuziya məhlullarının istehsalı zavodunda istifadə üçün nəzərdə tutulur.
Diamed Group yeni mərhələyə keçir, və bu, Azərbaycanın səhiyyə sistemi üçün əsl irəliləyiş deməkdir.

Diamed.Co – the syringe production plant under Diamed Group – has just scored two major government contracts to supply disposable syringes across Azerbaijan. The Ministry of Health of the Republic of Azerbaijan and the Innovation and Supply Center under TABIB have both tapped the homegrown manufacturer to help keep the country’s healthcare system well-stocked and self-reliant.
This progress is not only significant for Diamed Group and AIC (ABDF), but also serves as a strong indication of the overall confidence in local production within the country's healthcare sector.
Besides, Diamed.Co is already gearing up to expand its production lines. Thus, new high-tech equipment from China and Korea to manufacture blood collection tubes, sterile cups, and caps has already been delivered. These components will support a broader effort, including use at an intravenous infusion solutions production plant.