Çinin Cianqsu əyaləti ilə iqtisadi əməkdaşlıq müzakirə olunub
Çinin Cianqsu əyalətinin Xalq Hökumətinin vitse-qubernatoru ilə görüşdə müxtəlif istiqamətlər üzrə tərəfdaşlığın inkişafı haqqında fikir mübadiləsi aparılıb.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov Çinin Cianqsu əyalətinin vitse-qubernatoru Ma Şıquanla görüşüb.
Görüşdə Azərbaycanın Çinlə iqtisadi-ticarət əlaqələrinin inkişafına önəm verdiyi vurğulanıb. Qeyd olunub ki, Azərbaycan və Çin liderləri tərəfindən iki ölkə arasında imzalanmış hərtərəfli strateji tərəfdaşlıq əlaqələrinin qurulması haqqında Birgə Bəyanat əməkdaşlığın yeni mərhələyə yüksəlməsində mühüm rol oynayır.
Ölkəmizin əlverişli biznes mühiti, investorlar üçün yaradılan imkanlar və beynəlxalq tərəfdaşlarla icra edilən layihələr haqqında məlumat verilib, işbirliyi potensialı diqqətə çatdırılıb.
Tərəflər Azərbaycan və Cianqsu arasında ticarət, investisiya, yaşıl enerji, yüksək texnologiyalar, neft-kimya sənayesi, istehsalın lokallaşdırılması, nəqliyyat-tranzit və digər istiqamətlər üzrə birgə fəaliyyət imkanlarını müzakirə ediblər.

Economic cooperation with Jiangsu province of China discussed
At the meeting with the Vice Governor of the People's Government of Jiangsu Province of China, the parties exchanged views on the development of partnership across various areas.
Minister of Economy Mikayil Jabbarov met with Ma Shiguan, Vice Governor of Jiangsu Province of China.
During the meeting, it was emphasized that Azerbaijan attaches great importance to the development of economic and trade relations with China. It was noted that the Joint Declaration on establishing a comprehensive strategic partnership between the two countries, signed by the leaders of Azerbaijan and China, plays a significant role in elevating bilateral cooperation to a new stage.
Information was provided about our country’s favorable business environment, the opportunities created for investors, and the projects implemented in cooperation with international partners. The potential for collaboration was highlighted.
The parties discussed opportunities for joint cooperation between Azerbaijan and Jiangsu in areas such as trade, investment, green energy, high technologies, the petrochemical industry, localization of production, transport and transit, and other sectors.